Březen 2012

Křídla snů

31. března 2012 v 8:23 | Ivišek |  Třeťák
Druhý vylitý výrobek z mnou vytvořené sádrové formy na sádrařském kruhu. První byla váza z červenice, kterou dostala máma. Tuto jsem vylila z porcelánů a po předvahu jsem ji mohla dekorovat. Spolu s ní jsem dekorovala ještě několik porcelánových věcí, co se kde našlo. Dva z mích návrhů jsem si vystínovala, vypadali dobře, atak jsem je použila na tuto vázu. Hotovou vázu jsem si vzala domů a dala jsem jí mámě.

Plamínek

31. března 2012 v 7:30 | Ivišek |  Třeťák
Ani nevím, na co jsem tenhle dekor použila. Myslím, že to byl hrnek nebo něco podobného fakt nevím. Ten to dekor se mi moc líbil a vznikli při vymýšlení nějakého dekoru na porcelán, který jsem měla za úkol odekorovat.
Mrzí mě, že jsem ani tenhle dekor nevyfotila.
Dokončení:Začátkem roku 2010.
Rozměry:Nevím
Materiál:Porcelán dekorovaný kobaltem.
Majitel:Neznámo kdo.

Listy v misce

31. března 2012 v 7:22 | Ivišek |  Třeťák
Třetí věcí co jsem dekorovala, byl pás listů, který jsem opět kreslila dovnitř misky. Ten to dekor se později moc líbil jedné učitelce a tak jsem ho pro ní dělala ještě jednou.
Opět nemám fotku.
Dokončení:Začátkem roku 2010.
Rozměry:Nevím
Materiál:Porcelán dekorovaný kobaltem.
Majitel:Neznámo kdo.

Magnet

31. března 2012 v 7:16 | Ivišek |  Třeťák
Další věcí co jsem dekorovala byla malá mistička, do které jsem udělala oblouky. po stínování mi učitelka řekla, že to vypadá jako magnety. A měla pravdu i mně to tak připadala, když jsem se na to znovu podívala.
Bohužel, jsem si dokončený výrobek nevyfotila.
Dokončení:Začátkem roku 2010.
Rozměry:Nevím
Materiál:Porcelán dekorovaný kobaltem.
Majitel:Neznámo kdo.

Kameny

31. března 2012 v 6:59 | Ivišek |  Třeťák
Ve škole zbyly nějaké porcelánové věci, atak jsem dostala za úkol je nadekorovat. Vzala jsem svoje návrhy jestli tam nebude něco co bych mohla použít, když se mi nic nehodilo, začala jsem nové vymýšlet. První věc co jsem dekorovala, byla porcelánová miska, které jsem dovnitř udělala pás vypadající jako kameny.
Opět jeden z výrobků, který jsem si po dokončení nevyfotila.
Dokončení:Začátkem roku 2010.
Rozměry:Nevím
Materiál:Porcelán dekorovaný kobaltem.
Majitel:Neznámo kdo.

Sanír

18. března 2012 v 9:28 | Ivišek |  Třeťák
Dost mě mrzelo, že ve třeťáku jsme nedělali velké věci, jako v prváku žardýnii a ve druháku hodiny. Hold jsme tento rok končili a nechtěli, abychom dělali něco velkého, protože bychom to asi špatně stíhali dokončit. Opět jsem si při dlouhé chvíli začala dělat na svém. A nebyla bych to já, kdybych si nevytvořila nějakého draka. Tentokrát jsem se rozhodla, že si vytvořím malou sošku wyverna. Při glazování jsem byla nucena udělat pokus s glazurami, protože žlutého barvítka, kterým jsem ho chtěla odekorovat bylo málo. Pokus dopadl velmi dobře.
Jedná se o draka jménem Sanír, který je velice starý a moudrý. Má mnoho zkušeností, ze kterých mu na těle zůstali jizvy. Je to postava z příběhu, na kterém pracuji.
Více fotek:Tady
Dokončení:Konec dubna
Rozměry:Výška 11,3 cm , délka 15,1 cm a šířka 8,8 cm.
Materiál:Keramika (šamotová červenice). Bílá a žlutá glazura.
Majitel:Já, sama autorka.

Už jen odraz

18. března 2012 v 9:24 | Ivišek |  Třeťák
Ve třeťáku jsme hodně točili na kruhu a mně se málokdy povedlo něco dobrého vytočit, proto jsem měla dlouhé chvíle a vytvářela jsem tohohle ptáčka. Když jsem ho dodělávala, byl už hodně zaschlý, proto má jedno křídlo větší oproti tomu druhému.

Pekelný talíř

18. března 2012 v 9:04 | Ivišek |  Třeťák
Vznik tohoto talíře je vlastně náhoda. Učitel udělala jeden talíř na víc, pro případ že by jeden při předvahu prasknul. Ale protože všechny talíře se povedli, ujala jsem se tohohle a udělala na něj stejný dekor jako na ten předtím, akorát jsem tam nedala jako podklad medovou glazuru, která na něm celkově chybí. Tenhle talíř jsem dala mámě k Vánoců.
Dokončení:12. 11. 2009
Rozměry:Výška 1,6 cm, průmět 26,4 cm.
Materiál:Keramika (točírenská červenice). Černá, medová, červená glazura.
Majitel:Máma

Židovská třešeň

18. března 2012 v 8:00 | Ivišek |  Třeťák
Naším prvním úkolem vymyslet dekor na talíř, který nám vytočil jeden učitel. Talíř jsme měli ogladovat jednou barvou glazury, a dekor jsem měli jinými glazurami přestříkat v stříkacím boxu. Než jsme se do tohohle pustili museli jsme si udělat několik vzorků s glazurami- Na fotce můžete vidět talíř s několika zorkami a i tem, který je na něm použit.
Dokončení:12. 11. 2009
Rozměry:.Výška 1,6 cm, průmět 26,4 cm Měřila jsem jiný talíř tenhle se může + -mm lišit.
Materiál:Keramika (točírenská červenice). Medová, červená a černá glazura.
Majitel:Neznámo kdo.

Květináč ve tvaru vázy

18. března 2012 v 7:55 | Ivišek |  Třeťák
Tuhle vázu jsem dělala celou sama. Její tvorba začala už ve druháku, kde jsem vytvářela na sádrařském kruhu její sádrovou formu. To mě moc bavilo, a když byla hodová s učitelkou jsme jí rozštíply a vylili první výrobek. Bohužel prostředek spodní části se přilepil k formě, atak jsem musela na točírenském kruhu vytočit pod ni mističku. Dlouho ležela v polici a na začátku třeťáku jsem jí oglazovala. Hotový výtvor jsem si mohla vzít domů a dala jsem ho mámě.

Ryba

18. března 2012 v 7:20 | Ivišek |  Třeťák
Ve druháku, koncem června jsme už neměli co na práci, jelikož jsme měli všechno už hotový, a bych se nenudila, začala jsem pracovat na této rybě. Dopadla stejně jako tehdy Jermen a to tak, že mi její dokončení trvalo déle, než jsem očekávala. Tudíž jsem si musela pěkně pospíšit, abych jí stihla dodělat, než skončí škola a začnou velký prázdniny, přes které by mohla schnout. Naštěstí jsem to stihla. Po návratu do školy jsem při její kontrole zjistila, že přežila bez nejmenší úhony. Ani malá prasklinka na ní nebyla. Což mě velmi potěšilo.
Ve třeťáku mi učitelé poradili, ať udělám pod ni soklík, aby se odlehčila a vypadla že opravdu plavě. Také jsme dělali na začátku roku vzorky glazur, abychom zjistili co spolu vytvoří dvě či více glazur. Mám takový pocit, že jsem si v knížce našla nějakou rybu a podle ní tuhle glazovala. Výsledek se tak vydařil, že jsem udělala ještě vzorek, jestli to dopadne stejně. Původně jsem tuto rybu dělala pro jednu holku ze školy, ale nejevila o ni zájem a tak zůstala ve škole. Bouhužel jsem si ji dokončenou nevyfotila.

Překvapení

17. března 2012 v 6:57 | Ivišek |  Draci
Stejně jako u předešlého obrázku i tady jsem se snažila o výraz tváře, tentokrát o překvapení. No myslím si, že tenhle se mi povedl o něco lépe než ten předtím.
Dokončení:2. 2. 2012
Formát:A7
Technika:Fixy
Majitel:Neznámý

Zloba

16. března 2012 v 16:24 | Ivišek |  Draci
Na tom to obrázku jsem si chtěla vyzkoušet především dračí výraz zloby, který se mi vůbec nepovedl. Představuje všechno, ale zlobu ne. No snaha byla. Ale aspoň se mi podařilo vytvořit něco touhle technikou, které jsem se dlouho bála.
Dokončení:30. 1. 2012
Formát:A7
Technika:Fixy
Majitel:Neznámý

Vrabčáci

16. března 2012 v 16:07 | Ivišek |  Druhák
Devátým a posledním úkolem ve druháku bylo vylít si dva ptáčky a následně je odekorovat. Opět jedna z věcí, která mě velmi bavila. Těmto dvou ptáčkům jsem už nedělala nožičky, jako tomu jednomu předtím, nýbrž by to bylo přeplácané. Jen mě mrzí, že se ta třetí forma nepovedla udělat. Každý ptáček měl být jiný a už si nepamatuji, jak ten třetí vypadal.
Více fotek:Tady
Dokončení:24. 6. 2009
Rozměry:
První výška 6,3 cm, šířka 7,4 cm délka 4,6 cm.
Měřila jsem jiného ptáčka tenhle s může + - lišit nějakým mm.
Druhý nevím.
Materiál:Porcelán dekorovaný kobaltem.
Majitel:Neznámo kdo.

Příbory

16. března 2012 v 16:00 | Ivišek |  Druhák
Osmý kol byl udělat obrovský talíř s nožičkami. Měli jsme si vyválet velký plát, položit ho na sádrovou formu. Z toho měl vzniknou základ talíře, stačilo vymyslet jen ty nožičky. Další problém pro mě. Už ani nevím, co všechno mě napadlo, nakonec jsem použila sádrovou formu nožiček, kterou jsem při nedávným úklidu ve škole našla. Vymyslet dekor už takový problém nebyl. Měla jsem tam různé věci, nejvíc se mi však zalíbil zdeformované příbory. Měli být jen trochu ohnuté. Vtipné bylo, že když jsme talíře vypálili, a myslím že to bylo až po ostrým výpalu, všechny se pod svou vlastní tíhou ohnuly, takže žádný z nich nestál na nožičkách, tak jak původně měl. Při prohybu se můj dekor zvláštně slit, že ani nevypadá tak jak měl. To modrý měla být lžička, oranžový nůž a hnědý vidlička. Zato se mi povedlo něco, co už se asi nikomu nepovede a vypadá to moc dobře.

Dětský motiv

16. března 2012 v 15:54 | Ivišek |  Druhák
Opět nezadaná práce. Tuhle vypálenou destičku jsem našla ve třídě, protože tam ležela dlouho, nikdo se k ní nehlásil a já neměla zrovna, co na práci udělala jsme na ní několik motivů ze svých návrhů. Výsledek působí jako nějaký obrázek do dětského pokoje.
Dokončení:23. 6. 2009
Rozměry:Nevím
Materiál:Keramika (červenice). Žlutá, modrá, zelená a hnědá engoba
Majitel:Já, sama autorka.

Miska PL

16. března 2012 v 15:27 | Ivišek |  Druhák
Třetí miska ze zatáčecího kruhu. Na tuhle misku jsme měli vymyslet dekor, který bychom následně prořezali skrz ní. To co na ní vidíte je trojúhelník spojený s obdélníkem. Takhle pohromadě mi připomínají "P" a "L" proto ten název misky. Tu misku co vidíte vedle ní, ani nevím jestli jsem jí dělala já nebo někdo jiný a jestli ano tak proč jsem ji fotila.
Dokončení:Koncem června
Rozměry:Nevím
Materiál:Keramika (červenice). Bílá glazura
Majitel:Neznámo kdo.

Krakatice

16. března 2012 v 15:21 | Ivišek |  Druhák
Ten to výrobek byl vlastně taky takový vzor. Původně jsme si měli udělat několik malých plátů a na ně postupně zkoušet různé techniky. Pláty jsme si sice udělaly, ale nakonec jsme je nepoužily, protože jsme to zkoušeli na dlaždičky. Nevím, co mě vedlo udělat tenhle vzor, jedná se o pokus kresby kobaltem na glazuru a rozmytí, aby byl po celý ploše.
Dokončení:Koncem června
Rozměry:Výška 7,5 cm, široka 7,7 cm.
Materiál:Keramika (šamotová červenice), bílá glazura a kobalt.
Majitel:Já, sama autorka.

Vzorek č. 4 – dekor pomocí latexu

16. března 2012 v 15:17 | Ivišek |  Druhák
A na čtvrtou dlaždičku jsme si měli udělat dekor pomocí latexu a pak ho překrýt různými glazurami. Když jsme měli glazury hotový latex jsme sundali a dlaždičku jsme dali na výpal.
Dokončení:Koncem června
Rozměry:Výška 16 cm, široka 16 cm.
Materiál:Keramika, glazury
Majitel:Já, sama autorka.

Vzorek č. 3 – kaligraf

16. března 2012 v 15:13 | Ivišek |  Druhák
Třetí věc, kterou jsme si měli vyzkoušet, bylo udělat obrázek pomocí kaligrafu. Na tento vzor jsme použili jíž glazovanou dlaždičku.
Dokončení:Koncem června
Rozměry:Výška 15,8 cm, široka 16 cm.
Materiál:Keramika, kobalt.
Majitel:Já, sama autorka.