Duben 2012

Antilopa tajan

9. dubna 2012 v 7:10 | Ivišek |  Zvířata z fantazie
Antilopa kreslená do této soutěže, kde jsme mohli vymyslet vlastní druh antilopy i s jejím character sheetu. Její tvoření mě velmi bavilo, i když trvalo déle, než jsem měla původně v plánu. Do ukončené soutěže, což je 30. 4. 2012 jsem to stihla.

Tvář

8. dubna 2012 v 7:27 | Ivišek |  Třeťák
Našim sedmým a posledním úkolem jak ve třeťáku, tak ve škole bylo udělat tvář. Cílem bylo, abychom si procvičili sochařinu a vytvořili jsme tvář, tak jak by měla vypadat. Chvílemi to byl boj, ale nakonec se mi podařilo ji dodělat. Hotový výrobek jsme si mohli vzít domů. Mám takový pocit, že jsem ho dala dědovi, jistá si však nejsem.
Bohužel je to jeden z výrobků, u kterého nemám fotku.
Dokončení:Koncem třeťáku.
Rozměry:Nevím
Materiál:Keramika (šamotová červenice), zatřená železem.
Majitel:Zřejmě děda

Fénix s řetězem

7. dubna 2012 v 7:40 | Ivišek |  Třeťák
Ve škole našli opět něco, čeho si nikdo dlouho nevšímal. Tentokrát se jednalo o talíř, jež tam někdo nechal ladem. Aby se tam pořád neválel, poprosili mě, abych ho nadekorovala. S dekorem jsem měla jasno, protože jsem si vzpomněla na prvák. V prváku, když jsme dekorovali talíře pec pálila na jiný režim než měla a tak se všechno co v ní bylo přepálilo, tudíž fénix, kterého jsem tehdy dělala neboli pořádně poznat co to bylo a tak jsem malovala fénixe po druhé, akorát trocho předělaného. Vedle něj mi vzniklo volné místo a tak mě napadlo udělat k němu řetěz. Výrobek se stal mojí předposlední prací ve třeťáku a ve škole vůbec.
Dokončení:28. 5. 2010
Rozměry:Nevím
Materiál:Keramika (točírenská červenice). Bílá glazura, oranžové, červené, hnědé a černé barvítko.
Majitel:Neznámo kdo.

Kosatka

7. dubna 2012 v 7:29 | Ivišek |  Třeťák
Šestým úkolem, i když u jiného učitele bylo udělat velký reliéf. Zkoušela jsem navrhnout různé věci, mezi ně patřilo zátiší, les, statek, delfín plavající při hladině, vor, amazoňan, vzpínající se kůň, kosatka a jiné. Kosatka ze všech návrhů vypadala nejlépe. Musela jsem dodělat detailu na návrhu a mohla jsem se do ní pustit. Její tvorba mě moc bavila a nebila zas tak těžká. Výsledkem jsem byla moc spokojená.
Dokončení:28. 5. 2010
Rozměry:Nevím
Materiál:Keramika (šamotová červenice). Kosatka je místy zatřená burelem.
Majitel:Neznámo kdo.

Jehně

7. dubna 2012 v 7:07 | Ivišek |  Třeťák
Měla jsem ještě nějaký čas a tak jsem k ovečce udělala jehně, které taky chrastilo. Atak vznikla celá ovčí rodina.

Ovce

7. dubna 2012 v 7:01 | Ivišek |  Třeťák
Pátým úkolem bylo udělat ovci, protože, když jsme začínali na ní pracovat, bylo před velikonocemi. Spolužák dělal berana, kterého vydlabal a dal do něj kuličky, a protože moje ovce byla dost veliká, a hodila se k tomu beranovy dala jsem taky do ní kuličky. Hotová ovečka chrastila.

Špačko-kačer

6. dubna 2012 v 6:47 | Ivišek |  Třeťák
Čtvrtým úkolem bylo udělat ptáka z " nábojnice". To mělo posloužit jako jeho tělo. Vůbec jsem si neuměla představit, jak to vypadá, neboť mi to moc neříkalo. Věděla jsem to jen zhruba. Návrhů bylo několik. Některé byli horší a jiné lepší nakonec to vyhrál tenhle neurčitý pták, vypadajíc jako špaček, ale ta jeho chocholka nevím, proč mi říká že má něco i z kačera. Formu měla učitelka doma a než jí přinesla zadala nám další práci, která měla být jako pátá. Měli jsme vymyslet vlasy na hlavu, jenž jme si měli vylít. No byl to docela boj něco vhodného vymyslet. Návrhů jsem udělala hodně, ale žádný nebyl dost dobrý. Po té co se nám nepodařilo vylít další těla pro ptáky a hlavy učitelka rozhodla, že někdo bude dělat hlavu a někdo ptáka. To bylo pro mě vysvobození, protože u mě bylo jasné, co budu dělat. Při dekorování mě napadlo, že mu udělám barvy, jako má ara zelenokřídlá a tak má i něco z ní. Jen si tak říkám, že je to zvláštní kombinace.

Listy

6. dubna 2012 v 6:39 | Ivišek |  Třeťák
Jedna z učitelek mě poprosila, jestli bych jí nadekorovala na její porcelánové polotovary listy, které se jí líbili na misce, jež jsem dělala někdy v lednu. Tahle prosba mě moc potěšila, protože se jednalo o jednu z míz nejoblíbenějších prací. Už si přesně nepamatuji kolik těch věcí bylo, ale mám takový pocit že jich bylo 5, pamatuji si, že tam byli dva, možná tři talířky, jedna malá a jedna veliká mísa. Je možné, že tam byl ještě jeden hrníček, ale to už vážně nevím, což mě mrzí. Postupně jsem si všechny listy rozvrhla a začala tvořit. Velkou mísu jsem si nechala nakonec, když jsem pracovala na ní, napadlo mě si ji vyfotit, takže ty ostatní věci nemám zdokumentovaný. Hotový výrobky jsem neviděla, protože učitelka si je odvezla domů. Druhý den mi řekla, že se mi ty listy povedly a podle mého úsudku byla z nich nadšená, což mě velmi potěšilo.
Více fotek:Tady
Dokončení:Konec března.
Rozměry:Nevím
Materiál:Porcelán dekorovaný kobaltem.
Majitel:Učitelka B.

Hrníček s podšálkem

6. dubna 2012 v 6:35 | Ivišek |  Třeťák
Jako třetí úkol jsme dostali vytočit na hrnčířském kruhu hrníček s podšálkem. Ve třeťáku jsme hodně točili a pro mě to byl docela boj. Sem tam se mi něco povedlo, ale ne tak, aby se to dalo zachovat. Tedˇjsme ale dostali úkol opravdu něco vytočit, aby nám učitelka měla dát z čeho známku. Zvláštní je, že jak o něco šlo, podařilo se mi ho vytočit. Nejednoduší byla ta miska. Misky celkově se mi lépe točili než hrnky. Část hrnku byla připravená a my jsme se na předžahnutých vázách učili ucha. No musím říct, že tohle byla další těší věc zvlášť, když jsme měli ucho dělat na hrníček. Tehdy jsem se bála, abych ho nezničila a nemusela točit znovu. Nějakým zázrakem se mi to povedlo. Další úkol byl vymyslet dekor. Několika mích návrhů mě zaujal tento.
Více fotek:Tady
Dokončení:Začátkem roku 2010.
Rozměry:Nevím
Materiál:Keramika (točírenská červenice). Bílá glazura, fialové, modré a zelené barvítko.
Majitel:Neznámo kdo.

Nehoda

5. dubna 2012 v 6:26 | Ivišek |  Třeťák
Někdo si ve škole vylil tuto vázu. Dlouho tam ležela bez povšimnutí, a protože jsem formu na ní dělala já dala mi učitelka za úkol jí dodělat. Už dlouho se mi líbil jeden návrh z druháku, konečně se našlo něco, na co bych to mohla udělat. Jedná se o dračí spáry držející tuto vázu. Nějakým způsobem jim váza uklouzla a drápy na ní udělali škrábance, i když ty škrábance vypadají jako by z těch drápů něco vyselo. Ta tlapa nalevo se mi moc nepovedla, protože se mi špatně dělala levou rukou a tak je o trochu větší než ta tlapa napravo.
Více fotek:Tady
Dokončení:Začátkem roku 2010.
Rozměry:Výška 11,7 cm, průměr 9,8 cm.
Materiál:Porcelán dekorovaný kobaltem.
Majitel:Já, autorka sama.

Zvědavost

2. dubna 2012 v 20:41 | Ivišek |  Třeťák
Všem v rodině jsem dělala stejný typ hrnku s tím, co mají rádi, po nějakém uvažování jsem se rozhodla udělat si taky takový. Celkem na poslední chvíli, protože další pálení porcelánu bych kvůli času nestihla. Co na něj udělám, mi bylo jasné. No, prostě musela jsem si na něj nakreslit tyto úžasný tvory. Ten krčící drak se v mé tvorbě už několikrát objevil. Kvůli času a malým detailům jsem si nohy a ostny zjednodušila. Výsledek se velmi podařil a jsem s ním moc spokojená.