Prosinec 2014

Jack Frost

31. prosince 2014 v 21:21 | Ivišek |  Co se jinam nevešlo
Není to tak dlouho, co jsem zhlédla "Legendární partu". Jedná se o velmi hezkou a správně praštěnou pohádku. Za tři dny ji dávali v televizi, kde jsem se na ni dívala znova. V té době jsem kreslila čtyři ilustrace, kde jsem musela kreslit, i když hodně zjednodušenou, lidskou. Tvorba mě tak bavila, že jsem se rozhodla nakreslit další tvář. Ne zjednodušenou, ale ne zas skutečného člověka. Nikdy dřív mi to nic neříkalo, spíš jsem dávala přednost drakům, psům a jiným zvířatům. Už nějakou dobu mám rozdělané na A3 Artuše s Merlinen, tak trochu sázka se sestrou, kdo je zvládne lépe. Jeden už je sice hotový jen ho tužkou vystínovat, ten druhý se prozatím dočkal jen očí.
No nebyla bych to celá já, kdybych zase něco neodložila na dobu neurčitou (už to jsou čtyři rozdělané obrázky). Ty, kteří byly teď na řadě, zase musejí počkat, jelikož jsem po těch jednoduchých obrázcích nechtěla hned něco složitého. A abych si to ještě více ulehčila, zvolila jsem si nejmenší formát, co jsem doma měla. A7 je docela užitečná nejenom na kreslení, ale našla jsem ji i jiné zužitkování.
Ztvárnila jsem hlavní postavu ze zmíněného filmu. A abych to neměla zas tak jednoduché, předlohu tohoto obrázku jsem si vzala přímo z jedné scény ve filmu. Docela špatný nápad, kdy jste závislí na jednom výjevu a třikrát za den se vám podaří to omylem spustit, takže to musíte znovu xkrát stopovat. Na to, že je to moje druhá tvář od deváté třídy, kdy se to rovnalo spíš karikaturám, to jde. Podobné v obličeji mu to moc není, ale zase se mi povedlo něco jiného například jeho pravá ruka. Třeba jindy budu úspěšnější.

Co pak chceš?

28. prosince 2014 v 13:29 | Ivišek |  Jiná zvířata
Jdeme do finále. Je tu poslední ze čtyř obrázků, možná i nejsložitější. Raději jsem pro něj taky zvolila menší formát a myslím, že jsem udělala dobře. Výsledek vypadá dobře. Kreslení těchto čtyř obrázků mě neuvěřitelně bavilo, až mi bylo líto, že jsem skončila. Díky nim mě začaly o to víc bavit kreslit lidské tváře a po Vánocích jsem se do jedné neplánované a nečekané hned pustila.
První z nich naleznete tady, na druhý se můžete podívat tady a na třetí sem.

Dokončení:23. 12. 2014
Rozměry:A7
Technika:Patelky
Majitel:Neznámý

Vstávej pejsku

28. prosince 2014 v 11:22 | Ivišek |  Jiná zvířata
Na řadě je třetí obrázek, tentokrát jen s ospalým pejskem, kterému se nechtělo vstávat. Asi nejsnadnější ze všech. Tentokrát jsem raději zvolila A7 a udělala jsem velmi dobře, stačilo pár čar a během dvou minut byl hotový, připravený na barvu. S výsledkem jsem velmi spokojená.
První z nich najdete tady, druhý tu a poslední tady.
Dokončení:21. 12. 2014
Rozměry:A7
Technika:Patelky
Majitel:Neznámo

Přání

28. prosince 2014 v 10:36 | Ivišek |  Co se jinam nevešlo
Druhý ze čtyř. Kdybych nekreslila pozdě po večerech, ale i přes den, zvládla bych takových jednoduchých obrázků víc. Každopádně ty tři určitě, protože u těch jsem věděla co nakreslit. Ten čtvrtý jsem ještě neměla vymyšlený.
Náčrt tohoto jsem měla hned s tím prvním a třetím tak za dvě minutky. Dokončení jsem si však nechala na další den, musela jsem ještě domyslet, jak danou postavu opravdu vyobrazím. V úplně původním nápadu měl být vyobrazený i pejsek, ale pak jsem si řekla, že klučina s andělem budou stačit. Stejně tak jsem se rozmýšlela, jestli to nemám nakreslit na menší formát, jelikož tyhle obrázky mi na velký moc nesedí, ale nakonec jsem ho nechala na té A5.
První najdete tady, třetí tady a čtvrtý tu.

Dokončení:21. 12. 2014
Rozměry:A5
Technika:Patelky
Majitel:Já sama autorka.
Prodej:Info

U lavičky

28. prosince 2014 v 9:51 | Ivišek |  Jiná zvířata
Jsou to skoro dva měsíce co mi na blog napsala jedna slečna, že shání nějakého ilustrátora pro svou dětskou knížku. V té době jsem zrovna pracovala na jednou důležitém obrázku, proto jsem se nemohla do toho pustit hned. Naštěstí to není nějak časově omezené, a tak jsem mohla, v klidu dokonči to, co sem měla rozdělané. Teprve teď se mi podařilo něco nakreslit.
Podle jejích čtyř úryvků jsem měla, nakresli čtyři obrázky. Největší oříšek byl vymyslet hlavní postavu, aby byla co nejjednodušší a měla nějaký charakter o jeho společníkovy, jež mu dělal pejsek, jsem měla hned jasno. Rozhodovala jsem se mezi dvěma rasami. Mými nejoblíbenějšími, čvéčkěm a kooikrem. Nakonec vyhrál malí veselí psík plemene kooikerhojnde, který se mi tam hodil víc.
Tento je první ze čtyř obrázků, druhý naleznete tady, třetí tady a čtvrtý tu.
Dokončení:20. 12. 2014
Rozměry:A5
Technika:Patelky
Majitel:Já sama autorka.
Prodej:Info

Chybíš mi

14. prosince 2014 v 9:00 | Ivišek |  Draci
Náčrt tohoto obrázku vznikl téměř před rokem, při dlouhé chvíli. Kdy se mi opravdu po někom moc stýskalo, vlastně i teď se mi zasteskne. Tenkrát jsem zkoušela kreslit různé tváře pocitů dvou draků. Ať už se jednalo jen o hlavy nebo celého draka, vždy jsem se snažila, promítnou to, co měli přestavovat. Jelikož své náčrty nevyhazuji, mám je jako inspiraci pro pozdější dobu, při prohlížení jednoho sešitu jsem na ně narazila a rozhodla jsem se, že jednoho z nich nakreslím.
Obrázek mi poslouží pro svůj malý formát hned několikrát, jednak jsem si u něj parádně oddychla, použiju ho jako svou ikonu a možná se pro něj najde i něco jiného.
Příběh: Chybíš mi jako slunce,
jež mi schází na obloze.
Chybíš mi jako teplo v létě,
jež příjemně hřeje.
Chybí mi tvůj úsměv i porozumění,
jež mě vždycky povznese vzhůru a ukáže cestu.

Dokončení:8. 12. 2014
Rozměry:A7
Technika:Fixy
Majitel:Neznámo