Listopad 2015

Kakarik bloger

25. listopadu 2015 v 14:20 | Ivišek |  Jiná zvířata
Den předtím, než jsem nakreslila tento obrázek, jsem zjistila, že na Blog.cz je soutěž "Navrhněte maskota Blog.cz.". Času moc nebylo, myslela jsem si, že to ani nestihnu. Chopila jsem se prvního nápadu a pustila se do kreslení.
A proč jsem zvolila zrovna straku kakarika rudočelého? No zvolila jsem ho proto, že to jsou nesmírně živí a papoušci. Neustále jsou v pohybu a něco si žvatlají svým příjemným, veselím hlasem. Mají různé barevné mutace, zelenou divokou formu, žlutou a strakatou, což je kombinace jak divoké tak žluté. Straku jsem zvolila, protože každá tato mutace je jiná a přesto mají něco společného, tak jako všichni blogeři. Kakarikovi jsem vložila do křídel i malý zápisník s logem blogu, o který by se rád podělil.
Moc mě potěšilo, že byl můj výtvor vybrán do první desítky a už to je pro mě výhra. Pokud by se Vám tento tvor líbil jako maskot blogu a vlastníte blog na Blog.cz můžete mu do konce listopadu dát hlas tady. Veškerá pravidla o hlasování najdete v též článku. Předem děkuji všem, jež se líbí.
Dokončení:21. 11. 2015
Rozměry:A7
Technika:Pastelky
Majitel:Neznámo kde.

Pohoda

24. listopadu 2015 v 6:26 | Ivišek |  Draci
Opět obrázek kde byla použita propiska. Co víc dodat.
Dokončení:18. 10. 2015
Rozměry:A7
Technika:Propiska
Majitel:Neznámo kde.

Spokojenost

19. listopadu 2015 v 9:09 | Ivišek |  Draci
Už je to nějakou dobu co jsem použila propisku k vytvoření obrázku. Tato technika je mi sympatická už jen proto, že mi připomíná barvení porcelánového střepu kobaltem. Obrázek byla Rychlovka, jež byla za jeden den hotová.
Dokončení:17. 10. 2015
Rozměry:A7
Technika:Propiska
Majitel:Neznámo kde.

Zívání

9. listopadu 2015 v 8:00 | Ivišek |  Draci
Vždycky jsem si chtěla zkusit draka, jak zívá. Tímto obrázkem jsem si to splnila. No a bych pořád nestřídala rudou dračici a zeleňáka zvolila jsem tohoto, jehož jsem našla v hodně starých skicách.
Dokončení:11. 10. 2015
Rozměry:A7
Technika:Fixy
Majitel:Neznámo kde.

Čas říct sbohem

1. listopadu 2015 v 18:57 | Ivišek |  S draky
Je to už nějaká doba, co jsem zveřejnila nějakou povídku nebo něco k tématu týdne. Mé tvoření se na nějakou dobu utlumilo, nebyl čas, nálada a na témata, co byla během týdnů, jsem neměla co napsat. Toto téma mě zaujalo a v hlavě se mi zrodil kratší příběh.
Čas říct sbohem můžu vyslovit z mnoha důvodů. Jeden a zřejmě nejčastější je, když se loučím s blízkou osobou či jiným tvorem, jenž navěky odchází z tohoto světa. Druhý je, když se loučíte s osobou, jež vám je moc blízká a vy víte, že určité okolnosti vám nedovolují ji nadále vídat. Třetí a podobnou možností je, když se loučíte s osobou, kterou nesnášíte a nikdy ji už nechcete vidět. Čtvrtá možnost je, když se loučíte s místem, které rádi navštěvujete a které už nikdy nebude jako dřív. Se všemi těmito možnosti jsem se v určitých chvílích setkala a našlo by se jich jistě více.
Jednu z nich jsem použila ve své povídce. Jakou? To se dočtete níže.