Leden 2017

Symbol tří

30. ledna 2017 v 19:43 | Ivišek |  Draci
Dnešním dnem zakončuji 30. denní adminí výzvu tématem "Symbol". Hned od začátku bylo jasné, že na toto téma budu kreslit a hlavně co, nebo spíš koho. Určitý symbol pro mě několik let totiž představuje jedna postava, jejíž vznik a se datuje někdy kolem roku 2008. Zhruba v té době začala pomalu a jistě vznikat. Je inspirovaná okolním světem, a proto nikdy neměla jednoduchý život, ale sám si ho vědomě zvolil. Od jisté události se jeho doteď těžký život stal ještě těžší.
S drakem, který je v něm vyobrazený, se můžete setkat v některých mých povídkách. Nepočítám-li mnoho skic, tak je to vlastně jeho první vyobrazení. No a proč se obrázek jmenuje "Symbol tří"? Nechám Vám to tu jako menší hádanku, jelikož mě zajímá, co všechno Vás při pohledu na něj napadne. Jaké tři věci může představovat?
Dokončení:30. 1. 2017
Rozměry:A7
Technika:Fixy
Majitel:Neznámo kde.

Vždy přilítnu

29. ledna 2017 v 16:27 | Ivišek |  Co se jinam nevešlo
Už se mi to krátí. Dneska je předposlední den plnění výzvy. Na jednu stranu jsem ráda, že už bude konec . Na druhou však je mi to líto, protože díky tomu vznikli věci, do kterých bych se snad nikdy nepustila. Téma dnešního dne zní "Co ze srdce nesnáším". Myslím, že obrázek mluví za vše, když jsem se to snažila trochu přikrášlit, aby to zas tak hrotné nebylo. Pravda je, že tuto věc opravdu nemám ráda a že se ráda objevuje, kde se jí zlíbí. Jedině kde ji snesu, je niva nebo hermelín, ale kdekoliv jinde ne. To hned bez okolků musí pryč.

Dokončení:29. 1. 2017
Rozměry:A7
Technika:Pastelky
Majitel:Neznámo kde

Inspirace

28. ledna 2017 v 14:19 | Ivišek |  Ostatní
Dneska téma zní "Inspirace". Kde všude nacházím inspiraci, nebo co všechno mě inspiruje, najdete uprostřed příběhu.

Naše radost bikejoring

27. ledna 2017 v 21:02 | Ivišek |  Ostatní
Dnešní téma zní "Oblíbený sport". Už v dětských letech se mi líbilo psí spřežení, kdy psi perfektně spolupracují se svým pánem a prohánějí se kdesi na sněhu. Bohužel takový sport se dá podniknout jen na sněhu a ještě k tomu s alespoň dvěma většími spolehlivými psy. Jenže to nebyla jediná věc, která mě fascinovala. Byla to i jízda na kole se psem, ale s takovým, který by se nemotal pod kolo a rád běhal. Tenkrát, když jsem se začala o tomto sportu dovídat jsem neměla možnost si to zkusit, ale s pořízením Jennifer se vše změnilo. Už po první naší jízdě jsem věděla, že je na ni opravdové spolehnutí a že nás to bude bavit.

Špekové knedlíky se zelím

26. ledna 2017 v 19:49 | Ivišek |  Co se jinam nevešlo
Jsem hrozně nerozhodný člověk, opět jsem se nemohla rozhodnout, co je moje nej, tentokrát u tématu "Mé oblíbené jídlo". Ze dvou favoritů jsem se musela rozhodnou pro jednoho. Jak vidíte, rozhodnutí padlo na špekové knedlíky, které mám opravdu ráda.
Dokončení:27. 1. 2017
Rozměry:A7
Technika:Pastelky
Majitel:Neznámo kde.

Arakanga

25. ledna 2017 v 18:28 | Ivišek |  Jiná zvířata
Nevím, co mě dneska vedlo k tomu vzít do ruky fixy, ale jsem ráda, že jsem to udělala. Většinou s nimi vybarvuji vnitřky tvorů, dneska však mojí ruku vedlo něco, co rozhodlo, že zkusím fixy něco vykreslit, použít několik barev na jednu plochu, hlavy, křídla apod. Výsledek je neuvěřitelný, nikdy víc se mi nic takového touto technikou nepovedlo. Možná to dělá ara arakanga, kterou dneska splňuji témata "Můj oblíbený papoušek", svojí barvou nebo to, že jsem moc nepřemýšlela nad tím, jak jakou čáru udělat. Prostě jsem vzala fixu, koukla na předlohu a kreslila.

Předloha:Tady
Dokončení:25. 1. 2017
Rozměry:A7
Technika:Fixy
Majitel:Neznámo kde.

Kooikerhojnde – komix

24. ledna 2017 v 20:04 | Ivišek |  Jiná zvířata
A je to tady, téma "Má oblíbená rasa psa", bylo těžké vybrat si mezi mými třemi favoriti. Nakonec to však vyhrál kooiker. Malý, chlupatý, strakatý, aktivní psík, který mě okouzlil už někdy v roce 2005. V té době se u nás v České republice plemeno nevyskytovalo, a bylo tomu dlouho poté. Dnes ho však na pár místech, či v malých počtech na výstavách můžete potkat. Párkrát už jsem měla tu čest vidět toho psíka naživo a musím říct, že je velmi kouzelní.
Nechtělo se mi kreslit něco reálného a tak jsem zvolila tuto zjednodušenou formu. Vznikla před pár lety kvůli jednomu projektu, tenkrát jsem se snažila vložit do zjednodušeninny všechny znaky, čím toto plemeno vyniká.
Dokončení:24. 1. 2017
Rozměry:A7
Technika:Pastelky
Majitel:Neznámo kde.

Běž, tygře, běž!

23. ledna 2017 v 17:31 | Ivišek |  Jiná zvířata
Na dnešní téma "Mé oblíbené žijící zvíře", nemohl být nikdo jiný než tygr, konkrétně tygr ussurijský. Bližší mi jsou sice psovité šelmy, ale tygři měli, mají a vždy budou mít pro mě svoje kouzlo. Nejenom kvůli svým pruhům, díky kterým mi přijdou moc zajímaví, ale i díky typické tygří hlavě a tělu bojovníka.
Předloha:Tady
Dokončení:23. 1. 2017
Rozměry:A7
Technika:Pastelky
Majitel:Neznámo kde

JAP

22. ledna 2017 v 20:56 | Ivišek |  Jiná zvířata
S dnešním obrázkem na téma "Moji mazlíčci" jsem celkem spokojená, povedl se mi víc než poslední obrázek, kdy jsem kreslila jednoho z nich, konkrétně Jenni. Má celkem tři mazlíčky, chlupáče, opeřence a šupináče. Jejich iniciály jsem pojmenovala obrázek.
Začnu od největšího a nejchlupatějšího. Představuji Vám border kolii Jennifrt, fenku, která mi pomáhá plnit můj sen. Oněm jsem tu taky už psala. Je to pes, který je pro každou zábavu, co vymyslím, neustále mě něčím překvapuje nebo mě rozesměje nějakou maličkostí. Je to dobrý parťák při bikejoringu, můžu se na ní spolehnout, že mě neshodí z kola, či pochodů, kterých se v našem okolí zúčastňujeme.
Prostřední z nich je opeřenec druhu eklektus rotarus jménem Artuš. Artušek svému jménu dělá čest. Jeden čas byl dost namyšlený, kdy pořád říkal: "Jsem Král Artuš." či: "Jsem krásnej." Umí spoustu slov, ale většinou se naučí to, co ho nikdo neučí a velice rád si slova zkracuje. Je to velký žárlivec, a pokud si dovolím na několik dní odjet a jeho nechat doma, dělá pak uraženého. Velice rád tancuje a ještě si poklepává pařátkem o bidýlko. Je zábava ho pozorovat.
A poslední nejmenší je šupináč Betty bojovnice jménem Percival. Percivala mám teprve krátce, tak nemám o něm tolik co říct.
Dokončení:22. 1. 2017
Rozměry:A7
Technika:Pastelky
Majitel:Neznámo kde.

Červená

21. ledna 2017 v 14:34 | Ivišek |  Co se jinam nevešlo
Dnešní rychlovka na téma "Má oblíbená barva". Ano je to tak, jsem na červenou přímo ulítá, co mohu tak si v této barvě pořídím. Má pro mě určité kouzlo, kolikrát se musím krotit, abych si nekoupila třeba další tričko v této barvě či kámen.
Dokončení:21. 1. 2017
Rozměry:A7
Technika:Fixy
Majitel:Neznámo kde

Strasti plné vzpomínky

20. ledna 2017 v 20:56 | Ivišek
Začátek této části jsem nosila v hlavě asi tři dny. Poslední dobou nemám čas připravit si omáčku v podobě začátku, vzácně i konce, předem, abych ten den, kdy výzvu pním mohla do příběhu vhodit fakta. Text se psal celkem dobře a sám. Jelikož dnešní téma zní "Co mi chybí", připomněla jsem si jím určitou dobu, do které bych se ráda zas vrátila. Kdyby to ovšem bylo možné.

Tajemná místa

19. ledna 2017 v 21:36 | Ivišek |  Ostatní
Je devatenáctého ledna a mám tu další část adminské výzvy. Dnes na téma "Co mě fascinuje" Je neuvěřitelně mnoho věcí co mě fascinují. Vždy mě svou neviditelnou silou přitahují, lákají dál nebo probudí proud myšlenek, jak ono místo vzniklo, či jak se tam žilo.
Zmíněná místa, která jsem v příběhu navštívila, jsou příliš vzdálená od domova i sama od sebe. Potřebovala jsem se tam dostat hned, bez nějakého dlouhého časového úseku, což by na drakovi tak rychle nešlo. Vždy by to trvalo několik hodin. K tomuto účelu se mi opět parádně hodil Castiel ze Supernaturalu. Snad se na mě zato nebudete zlobit.

Modrá Jenny

18. ledna 2017 v 19:16 | Ivišek |  Jiná zvířata
Bručení ze spaní, při drbání, hlazení. Nadšené dovádění s hračkou, kdy buď lítá po domě, nebo si s ní sama nafackuje. Předvádění úplně jiného cviku, jelikož se přiblížím blízko ke kleci s papouškem. To pak opatrně zvedá jednu přední packu za druhou a opře se o klec, je to však polovina cviku. Nejlepší věc je však ta, že udělá vždy něco nečekaného, čím mě nejenom překvapí, ale i rozesměje. Proto jsem si dnešnímu tématu "Co mě dokáže rozveselit" zvolila nakreslit Jenni. Pojala jsem to trochu vtipně. Inspirací mi bylo její zbarvení, které jsem se rozhodla více zvýraznit. Moc podobné ji to není. Potřebovala bych nato několik dní, aby to byla opravdu ona, ale alespoň, že to vypadá jako borderka, i když mi to více připomíná psa než fenu.

Dokončení:18. 1. 2017
Rozměry:A7
Technika:Pastelky
Majitel:Neznámo kde

Nech ji být!

17. ledna 2017 v 22:55 | Ivišek |  Draci
Další téma, na které jsem se moc těšila, až ho budu moc dělat. Téma zní "Sen, který nelze splnit". Myslím, že většina z Vás už jistě tuší, který můj sen nelze v reálném životě splnit. Ti, kdo ne, najdou mnoho nápověd v mých povídkách. Mým nereálným snem je mít draka, na kterém bych se mohla svést, a se kterým bych létala v oblací ve dne v noci. Už tento pocit nést se na zádech tohoto úžasného zvířete, se mi velmi zamlouvá.
Po týdnu psaní jsem si do ruky opět vzala pastelky s fixy a vytvořila jsem tento obrázek. Jeho skicu jsem měla už nějaký rok nakreslenou a teď se mi velmi hodila a ne jednou. Výjev skvěle zapadá do povídky, kterou jsem nedávno psala na téma týdne. Povídka se jmenuje "Ty víš kdo…" a dnes se mi skyca hodila do tématu. Na obrázku najdete samozřejmě draka. Drak jako takoví může představovat jakéhokoliv, na kterého si vzpomenete. Já nejčastěji ve svých povídkách píšu o dvou. O zlatém, který je mi přítelem a technicky vzato tak úplně drak není. Ten druhý je drakara, což je vlastně druh pernatého draka, který je více méně velice inteligentní mazlíček. Proto jsem si těch dvou vybrala drakara, vlastním jménem Dara.
Příběh: Dara čekající tam, kde jsem ho zanechala, zavrčel. Chtěl zasáhnout. Naznačila jsem mu, ať to nedělá. Poslechl.
Dokončení:17. 1. 2017
Rozměry:A7
Technika:Fixy, pastelky
Majitel:Neznámo kde

Po boku psů

16. ledna 2017 v 18:39 | Ivišek |  S draky
Je několik snů, co si chci splnit. Ten největší ten, který splňuje téma "Sen, co si chci splnit" se mě drží už od dětství. A ač si většina lidí myslela, že mě to pustí, nepustilo mě to. Jak mile přišla vhodná chvíle, začala jsem si ho pomalu plnit. Spolu s tímto větším se však pojí i jiné malé, některé hodně, ale jeden bez druhého by pomalu nemohli být.

Vysoká

15. ledna 2017 v 13:25 | Ivišek |  S draky
Dnešním dnem mám půl výzvy splněnou. Už teď vím, co mi to všechno dává. To jsem ani nečekala. Vážně. Tento způsob tvoření mě nakopává k jiným rozdělaným myšlenkám a pracím, které se mi v šuplíku válí už po dlouhou dobu. Jsem nesmírně ráda, že jsem se do toho pustila.
Na dnešní téma "Můj největší neúspěch" bylo docela těžké něco konkrétního napsat. Většinou se neúspěchy moc nezabývám, spíš si připomínám to hezké kolem nich. Něco jsem však vybrat musela. Tento by se jako můj dosavadní největší neúspěch mohl považovat.

Cesta úspěchu

14. ledna 2017 v 13:31 | Ivišek |  S draky
O dnešním vyprávění by se dalo říct, že by mohlo navazovat na to včerejší. Zejména ten úvod. Téměř tomu tak je, ale napsala jsem to tak, by to přímo nenavazovalo. Nadále plním vízvu a dnešní téma zní "Můj největší úspěch". Na to, co v příběhu vyprávím svému nemocnému příteli, jsem opravdu hrdá. Nikdy mě nenapadlo, že bych mohla něco takového dokázat a jak snadné to později bylo.

Síla myšlenky

13. ledna 2017 v 19:59 | Ivišek |  S draky
Já snad nedokážu napsat něco krátkého. Když se pustím do psaní říkám si, a obzvlášť dneska, hlavně to moc neprotáhni. Napiš to kratší. Co myslíte? Pustím se do psaní a na konci mám opět dlouhý text .Dneska na téma "V co věřím". Začátek a konec je opět smyšlený. Zato ta část textu uprostřed je založena na čisté realitě. Jak už tomu u této výzvy a psaném textu bývá. Celkem mě baví psát tím to stylem, dává to možnost vložit realitu do zajímavých příběhů.

Cesta srdcem

12. ledna 2017 v 20:58 | Ivišek |  S draky
Oproti jiným psaným tématům bylo toto tak jednoduché a prosté. Přitom na napsání bylo nejobtížnější, což taky prozrazuje čas zveřejnění. Nemohla jsem přijít na to jak začít. Celý den jsem si nad tím lámala hlavu. A nejenom dneska. Když už jsem si myslela, že něco mám a začala si smyšlenkou pohrávat, zjistila jsem, že se perfektně hodí k jinému tématu.
Dneska téma zní "Slova, která ve mně něco zanechala". Jak říkám jednoduchá odpověď. Sepsat však příběh, jenž by vedl k tomu důležitému a ještě vymyslet název příběhu, aby se tam právě ona slova nevyskytovala, to je oříšek.

Sejdeme se ve snu

11. ledna 2017 v 18:26 | Ivišek |  S draky
Některé ze snů, které se mi pořád opakovaly, se mi postupně přestali zdát. Jeden z takových se mi dlouho nezdá. Ani si už nepamatuji kdy naposled. Další ze snů se i v jedné z podstatných věcí změnil do jiné. Zrovna tento mě něčemu odnaučil, ale věc, kterou díky němu nemusím, se změnila v něco jiného. A najde se ještě pár jiných.
Jako sen, který se mi pořád zdá jsem vybrala tento, protože se mi v poslední době více opakoval. Vždy se liší v určitých částech, ale to podstatné se do něj promítne vždy. Stejně jako u těch ostatních. Ten, který jsem se tam snažila vylíčit, byl jeden z mnoha se stejným základem.