Březen 2017

Vkrojený šátek – červený s očima

29. března 2017 v 9:29 | Ivišek |  Pro pejsky
Šátek byl dokončen opět později než vodítko. Opět kvůli žehlení až v této době jsem ho považovala za konečnou práci. Šátek je opět vykrojený, aby padl Jessi pěkně na krk. Obě holky si ho zkusili a oboum velice slušel, i když Jessi, kvůli krátkým chlupům o něco více.
Dokončení:25. 2. 2017
Rozměry:Délka 69 cm, výška 25 cm.
Materiál:Bavlna
Majitel:Jessie

Luxusní vodítko - červené s očima

28. března 2017 v 8:00 | Ivišek |  Pro pejsky
Šitím pro Jenniferku jsem neskončila. Sestra má doma bíglici, chtěla jsem, aby taky měla svůj šátek, ale nejdřív jsem dokončila vodítko. Sice sestra už jedno měla, ale bylo na některé věci nevhodné. Má totiž těžké přepínací, je spíš na nějakého většího psa.
Toto je už čistě moje práce. Jsem s ním celkem spokojená, když se na téhle technice mám pořád co učit.
Dokončení:23. 2. 2017
Rozměry:
3. centimetrový popruh
Délka 103 cm
Materiál:Polypropylenový popruh, molitan, bavlna, karabina.
Majitel:Jessie

Kabátek s límcem – bordo

27. března 2017 v 17:23 | Ivišek |  Pro pejsky
Jenniferka je většinu času doma kde je teplo. Zejména o Vánoční svátky byla doma většinu času, během té doby vylínala. Stala se z ní zmrzlina, která když se nepohybovala, drkotala zuby. Nikdy jsem nechtěla psa do něčeho oblíkat, ale co by člověk pro svého mazlíčka neudělal. V těch největších mrazech nás čekala cesta do Prahy a nechtěla jsem, aby nastydla už jsme si tím jednou prošli a tak ji mamka ušila provizorní obleček, ve kterém ji bylo teplo. Bylo to však na rychlo a byl ji trochu krátký a nehřál ji tolik bříško. Jelikož se takový obleček neztratí, koupili jsme prošev a z něho jsme ušili tuto bundičku. Pořádně jsme ji změřili, aby ji padl jak ulitý. Většinu z něho ušila manka, ale jelikož jsem na něm měla taky zásluhu, černé paspule, našití suchých zipů a pár drobností, dávám ho sem.
Dokončení:První polovina února 2017
Rozměry:Délka 82 cm, šířka 69 cm.
Materiál:Prošev, suché zipy.
Majitel:Jennifer z Lantíkova

Vykrojený šátek - duhový

24. března 2017 v 14:09 | Ivišek |  Pro pejsky
A je to tady konečně přidávám i šateček, který to všechno začal. Šátek je sice nejjednodušší na ušití a nepotřebujete k němu tolik věcí jako třeba na obojek, ale co mě na něm zdržovalo, bylo žehlení. Látka je totiž úplet a velice ráda se roluje, to přispělo k tomu, že je oboustranný. Z jedné strany více červený a z druhé méně se žlutým a zeleným vzorem. Aby Jennince padl perfektně na krk, je z vrchní strany vykrojený.
Mám z něho obrovskou radost a celou sadu, šátek, obojek i vodítko dostala Jennifer ke 2. narozeninám. Už se těším, až půjdeme dělat spolu parádu.
Dokončení:5. 2. 2017
Rozměry:Délka 70 cm, výška 22,5 cm.
Materiál:Úplet
Majitel:Jennifer z Lantíkova

Sladké sny

22. března 2017 v 19:22 | Ivišek |  Draci
Obrázek, který byl speciálně kreslený na Draci.info do pexesa. Bohužel nebyl vybrán. Konkurence byla veliká a sešla se spousta nádherných obrázků. Zejména těch digitálních. Aqvarellem jsem nikdy nic nedělala toto je prvotina, a myslím, že se mi to moc povedlo. Po dlouhé době mohu říct, že jsem s něčím spokojená.
Jedná se o rudou ohnivou dračici při jejím odpočinku na skále. Nebe je bez mráčků. Čistá obloha otvírá nádherný pohled na hornatou krajinu.
Příběh: O čem pak sníš?
Dračice o čem to sníš?
Spokojeně podřimuješ.

Oči zavřené,
duše otevřená.
Létá si světem,
spřádá ti sny.

Jaká je tvá hloubka?
Hloubka snu, který se ti zdá.

O stromech, o lesích.
O otevřených křídlech nad krajinou,
nad skalisky.
Ocasem rýduješ,
měníš si směr.

Hluboko i vysoko.
Až se tvé oči znovu otevřou,
duše uzavře a nabereš vědomí.
Dokončení:2. 2. 2017
Rozměry:9 x 9 cm
Technika:Aqvarell
Majitel:Já sama autorka

Luxusní vodítko - duhové

20. března 2017 v 9:09 | Ivišek |  Pro pejsky
Obojek a nedodělaný šátek mi nestačil. Zbyl ještě kus látky a tak jsem si udělala k obojku a šátku ve stejné barvě i vodítko. Doma mám dlouhé přepínací a jedno starší asi 120 cm dlouhé po Sáře. Vždy mi přišlo dlouhé, a tak jsem si toto vodítku udělala na míru, přesně jak jsem potřebovala. Tak akorát, ani dlouhé ani krátké. Člověk se pořád učí a tak jsem z malé části koukala mamce pod ruku, když přišívala druhou stranu vodítka. Všechno ostatní jsem si našila sama.
Dokončení:2. 2. 2017
Rozměry:
3. centimetrový popruh
Délka 84 cm
Materiál:Polypropylenový popruh, molitan, úplet, karabina, kroužek.
Majitel:Jennifer z Lantíkova

Luxusní obojek - duhový

19. března 2017 v 10:34 | Ivišek |  Pro pejsky
Po několika letech jsem se vrátila k šití věcí pro naše psy na dvoře. Dříve jsem jim šila různé postroje, ohlávky a jiné věci z nepovedených klíčenek. V té době jsem byla ještě malá nezkušená holka, která měla k šití blízko díky mance, jenž se tím živí. Jednalo se spíš o věci na jedno či pár použití, i když jednu z nich mám do dnešní doby a stále ji používám.
Stačila jedna věc, aby zbyl mance kus pěkné látky z triček a mně nenapadlo nic jiného než své borderce udělat šátek. Velice se mi to na psech líbí. Tímto všechno začalo. Na šátku jsem začala pracovat, ale jelikož látky zbyl větší kus, dřív jsem stačila dodělat obojek. Ne ledajaký z vnitřní strany jsem ho podložila molitanem, aby byl pěkně měkoučký a jeho nošení příjemné. Molitan i s popruhem jsem za pomocí mamy obalila látkou a vnikl z toho krásný luxusní obojek na míru pro Jenninku.
Dokončení:2. 2. 2017
Rozměry:
3. centimetrový popruh
Obvod krku 36 cm
Materiál:Polypropylenový popruh, molitan, úplet, půlkroužek, přezka.
Majitel:Jennifer z Lantíkova