Prosinec 2017

Moje hvězda

31. prosince 2017 v 18:45 | Ivišek |  Ostatní
Jsem si říkala, jestli mám něco na toto téma napsat. Téma jako takové je to moc hezké a z mého pohledu se na něj dalo napsat nejmíň dvě povídky. Při velkém zamyšlení i více. První myšlenka se však ujala, jedna z postav, kterou nejčastěji v povídkách používám, se k tomu přímo vybízela.
Povídka vypráví o jednom tvorovy, který sleduje východ slunce. A jak ta pozoruje oblohu, navštíví ho bytost, kterou překvapí jedem okamžik, který se krátce po jeho příchodu projeví. Událost ho natolik překvapila, že i na chvíli zapomene, proč za tvorem přišel

Adventní věnec – Hvězdný věnec

29. prosince 2017 v 18:57 | Ivišek |  Nezařazené
Máme tu poslední adventní věnec. A co Vám k tomuto řeknu? No, v první řadě, že tento neměl ani vzniknout, ale to se jednou v hlavě zrodil nápad udělat každý věnec v jiném stylu. Myšlenka krásná, ale po vylíčení ostatním jsem slyšela slova typu: "To bude strašný."; "To bude přeplácaný."; "To nebude hezký.". Já si však šla zatím, co mě napadlo s pocitem, že Vánoce jsou přece kýčovité a přeplácané. Tak proč ne adventní věnec?
Jeho zdobení jsem si nechala nakonec, aby mě to nepřestalo bavit hned na začátku, už jen kvůli té složitosti a množstvím hvězdiček, které bylo potřeba nazdobit. A co čert nechtěl? Věnec se víc než podařil a při ukázaní a otázce: "Který se ti líbí víc?" Vybrali všichni tázaní vždy tento. A pak, že nebude hezký. Chvíli mi připadalo, že se o něj i pohádáme.
Bohužel tento věnec nevydržel do třetí adventní neděle, protože jedna mlsná holka si jednou dopoledne, šla lopat perníček. Ta situace mě celkem pobavila, protože den předtím jsem si říkala: Jak ráda bych ho ochutnala, ale musím vydržet do Vánoc. Pak si budu moc uloupnout. Bohužel někdo byl rychlejší a to o dvě neděle.
Příběh: Přijdu z práce domů. Volám psa.
Pes nikde.
Pokračuji do pokoje. Volám psa podruhé.
Pes nikde.
Mezi dveřmi kouknu do pokoje.
Pes nikde.
Vstoupím do pokoje.
Pes sedí se skloněnou hlavou v rohu.
"Ahoj Jenny" zvolám. Drbu za ušima, na zádech, na bříšku: "Ty vypadáš jako bys něco provedla?" Rozhlédnu se po pokoji.
Nikde nic.
Pustím psa vyčůrat.
Jdu do obýváku. Kde je věnec? Ptám se sebe.
Obejdu stůl. Co dělá na zemi?
Zvednu tác s věncem.
Nevěřím vlastním očím. Hvězdy na věnci z půly ožranné.
Zapoměli jsme zamknout obývak a Jennifer si šla loupat perníček.
Dokončení:2. 12. 2017
Rozměry:Zkusím změřit tác, na kterém byl. Dopíši cca.
Materiál:Perník, vaječný bílek.
Majitel:Všichni doma

Adventní věnec – Vesnička s hvězdou naděje

26. prosince 2017 v 12:09 | Ivišek |  Nezařazené
Původní záměr byl takový, že dva věnce, kteří byly v plánu měly být v tomto stylu. Ve stylu, který mi byl před rokem inspiracím. Ale ne všechno jde tak jak si to člověk naplánuje a tak místo dvou takových podobných, mám tři věnce, jež je každý v jiném stylu. O to jeto zajímavější.
Doma jsem vybírala všechny vánoční vykrajovátka, Stromečky lístečky, sněhuláky, zvonec a to hlavní, anděla. Mimochodem ani jsem nevěděla, že ho máme. Měla jsem anděla a musela jsem ho aspoň na jeden věnec dát. Zdobení nešlo tak rychle, vzhledem k tomu druhému velkému a hodně složitému věnci. Byly jsme na to dvě. Na zdobení jsem měla pomocníka v podobě manky. Aranžování a vymýšlení vzorů bylo vesměs na mě. Díky zato, že mi pomohla, zdobit to sama, tak to by dopadlo, protože to je ta naše nejméně oblíbená část, zvlášť když čas tlačí. Perníčky proto kvůli zdobení nepečeme.
Hotový věnec jsem věnovala sestře s tím, že si mohla vybrat mezi tímto s vesničkou a tímto hvězdným. Nakonec se rozhodlo, že k ní půjde tento. Bylo mi to celkem líto, protože andílka jsem chtěla mít doma, ale nakonec jsem ráda, že si vzala tenhle. Vzhledem k tomu, co se dělo o dva týdny později jsem byla ještě radši.
Dokončení:2. 12. 2017
Rozměry:Dopíšu, jestli se mi to podaří ještě změřit.
Materiál:Perník, vaječný bílek.
Majitel:Sestra

Věnec malý – jednoduše Vánoční

24. prosince 2017 v 9:37 | Ivišek |  Nezařazené
A máme tu Vánoce, a já se letos rozhodla před Adventem upéct tři perníkové věnce. Inspirací mi byl loňský věnec, který mamkka koupila v Kralupech na trzích. Tak dva měsíce jsem se rozmýšlela, zda to mám dát. Zda je mám zkusit. Přišla určitá představa, a potom, co jsem to všem vyložila jsem to už prostě musela udělat.
No nebyla bych to celá já, kdybych si to nějak nezkomplikovala. Ostatně, celý rok jsem měla komplikovaný. Od jeho začátku až do jeho konce, ale o tom tu psát nebudu, nějakým zázrakem jsem to dala. Po tom, co jsem změnila v listopadu zaměstnání a přišla jasem do skvělého kolektivu plných skvělých lidí, přišla mi na mysl myšlenka udělat ne dva, ale hned tři věnce. A ne jednoduché s pár odlišností, ale ten jeden jsem musela udělat složitý. Prostě musela.
Upečeno to bylo za chvíli. Věnovala jsem tomu jeden víkend těsně před prvním Adventem, ale nazdobit je, to už bylo složitější, jelikož v té době přišli nevětší starosti a strach. Tento malinky neměl původně ani vzniknout, ale chtěla jsem potěšit i lidi v práci a tak jsem nechala vyříznuté kolo z jednoho věnce a udělala do práce tento malý. Byl nejjednodušší, ale zato snad nejpovedenější. Sklidil velký úspěch, a i když jsme ho ani jednou nezapálily a maličko přišel k úhoně, jelikož místo, na kterém je, je trochu nešťastné. Voněl mi po celou pracovní dobu pod nos. Těžké odolat takové vůni, ale dali jsme to.
Dokončení:2. 12. 2017
Rozměry:Dopíšu.
Materiál:Perník, vaječný bílek.
Majitel:Spolu pracovníci

Luxusní vodítko pro nejmenší - v barvách zelené

22. prosince 2017 v 8:51 | Ivišek |  Pro pejsky
K potaženým kšírkům jsem také udělala vodítko a i tady jsem zvolila dělší délku než se dělá klasika, jelikož je určené pro malého pejska.
Dokončení:21. 10. 2017
Rozměry:
1. cm popruh
Délka: 148 cm
Materiál:Polypropylenový popruh,úplet, posouvače, karabina.
Majitel:Neznámo kdo, Slatina.
Prodej:Info

Vodítko pro nejmenší - černé

19. prosince 2017 v 19:19 | Ivišek |  Pro pejsky
Aby byla sada kompletní ušila jsem k černým kšírkům ještě vodítko. Jelikož je to pro malého pejska zvolila jsem délku 1, 5 m než klasiku, jež má obyčejně 1,2 m.
Dokončení:21. 10. 2017
Rozměry:
1. cm popruh
Délka: 150 cm
Materiál:Polypropylenový popruh, karabina.
Majitel:Neznámo kdo, Slatina
Prodej:Info

Kšíry pro nejmenší – černé

16. prosince 2017 v 22:12 | Ivišek |  Pro pejsky
Další kšírky pro nejmenší psíky. Tyto měly, možná ještě slouží, pro začátek pro malé štěňátko malého plemene, které se učilo, neboučí, chodit na vodítku.
Varianty
Dokončení:
19. 10. 2017
10. 8. 2018
Rozměry:
1. cm popruh
Obvod: Krk 13 - 22 cm; hrudník: 20 - 32 cm
1. cm popruh
Obvod: Krk 16 cm - 24 cm; hrudník 20 - 34
Majitel:Neznámo kdo, Slatina.Boženka

Materiál:Polypropylenový popruh, posouvače, polokroužek, přezky.
Prodej:Info

Vánoce offline

14. prosince 2017 v 17:59 | Ivišek |  Ostatní
Už jsem se bála, že to nestihnu, ale přeci jenom se mi to podařilo. Moc jsem chtěla něco do Vánoční literární soutěže něco napsat. Námět jsem měla už nějakou dobu v hlavě, zbývalo mi to jen sepsat. Jen škoda, že jsem byla omezená 2 000 znaky. Určitě by se to dalo více rozepsat. Měla jsem docela problém vepsat tam vše, co jsem chtěla. Limit je splněn, povídka má i s mezerami přesně 2 000 znaků. Snad se bude líbit.

Luxusní kšíry pro nejmenší - v barvách zelené

11. prosince 2017 v 11:11 | Ivišek |  Pro pejsky
Dostala jsem objednávku na ušití miniaturních kšírku pro malou 1,5 kg fenku. Za normálních okolností bych se do šití kšírku nepouštěla, pokud bych neměla psa, pro kterého budou, stále k dispozici, ale známá mi k požadavku dala i vzorové kšíry. Po malých úpravách, které si přála, vnikly tyto. Díky látce se sami nepovolují, skvěle drží obvod krku i hrudníku.
Varianty
Dokončení:19. 10. 20178. 8. 2018
Rozměry:
1. cm popruh
Obvod: Krk 13 - 20 cm; hrudník 17 - 29 cm
1 cm popruh
Obvod: Krk 13 - 20 cm; hrudník 18 - 31 cm
Majitel:BoženkaJá sama autorka

Materiál:Polypropylenový popruh, úplet, posouvače, polokroužek, přezky.
Prodej:Info

Luxusní obojek - hrátky žluté s růžovou

9. prosince 2017 v 12:56 | Ivišek |  Pro pejsky
Přemýšlela jsem, na jak silném popruhu by se tato látka nejlépe vyjímala. Zkusila jsem všechny typy, co mám a hodila se na všechny. Rozhodla jsem se tedy udělat obojky dva. Z 3. centimetrového popruhu pro středního pejska a 2. centimetrového popruhu pro malého. Dokončila jsem zatím jen ten větší k tomu menšímu jsem se zatím nedostala, kvůli chybějícím částím nutné k dokončení.
Varianty
Dokončení:
16. 10. 2017
10. 8.2018
Rozměry:
3. cm popruh
Obvod: 27 - 43 cm
2. cm popruh
Obvod: 20 - 31 cm
Majitel:Já sama autorkaJá sama autorka

Materiál:Polypropylenový popruh, molitan, úplet, posouvače, kroužky, přezka.
Prodej:Info

Vodítko se stuhou - šedé s tlapičkami

2. prosince 2017 v 19:44 | Ivišek |  Pro pejsky
Tyto tlapičky se mě, ale i spoustě dalším lidem velice líbí. Jsou neutrální barvy, takže se hodí jak pro fenky, tak pro pejsky, malé i velké. Mám tu už s tímto šedým vzorem jak obojek, tak vodítko, ale toto vodítko se od nich liší tím, že jsem stuhu našila na šedý popruh.
Dokončení:7. 10. 2017
Rozměry:
2. cm popruh
Délka: 118 cm
Materiál:Polypropylenový popruh, rypsová stuha, karabina.
Majitel:Neznámo kdo - Kralupy nad Vltavou
Prodej:Info