Rozhoduj se srdcem

9. září 2018 v 9:09 | Ivišek |  Draci
Jak už to bývá, myšlenka obrazu je rychlejší než jeho stvoření a tak se stává, že načrtnutým obrazem se inspiruji a vznikne neplánované psané dílo. V tomto případě je to povídka, kterou jsem psala při 30. denní adminí výzvě ve 12. dni. Příběh se jmenuje "Cesta srdcem", který si případně můžete přečíst.
Stvořit tento výjev jsem měla už nějakou dobu v plánu, konkrétně asi od roku 2014. Někdy na podzim byla vyřčena a od té doby jsou mi krásnou vzpomínkou. V té době jsem ještě nevěděla, jakou ta slova mají sílu, ale postupem času jsem zjistila, jaká je v nich pravda. Ale o tom psát nebudu.
Jak jsem nad těmi slovy stále přemýšlela, vznikl náčrt tohoto výjevu. Tak rok se mi válel v poličce, když jsem ho vytáhla a začala výjev kreslit na čtvrtku. Potom, co jsem nakreslila hlavu do konečného stavu, jsem obrázek zase uložila s tím, že ho někdy udělám. To byla chyba, protože to většinou dopadá tak, že nedokončený výtvor mi leží v deskách i několik let. Letos jsem se však chopila štětců a obrázek dokončila. Vznikal zrovna v nejteplejších dnech. V jednu chvíli jsem si říkala ono je parné léto a já kreslím zimu. To je trochu divné ne? Nakonec se mi ho podařilo dokončit a celkem dobře. Doufám, že se i Vám líbí.
Příběh: Pak udělal něco nečekaného. Sedl si do sněhu, zvedl levou přední tlapu a položil si ji na srdce. Sklopil zrak na svou tlapu se slovy: "Rozhoduj se srdcem." skoro to zašeptal. Pohledl mi do očí.
Dokončení:4. 8. 2018
Rozměry:A4
Technika:Tempery, vodovky
Majitel:Já sama autorka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.